Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

REGION

Pół miliona od marszałka Struzika

środa, 17 lutego 2016 14:21 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Pół miliona złotych przeznaczy województwo mazowieckie na konkursy dla organizacji pozarządowych.

400 tysięcy złotych wsparcia przewidziane jest na projekty ekologiczne i przyrodnicze, a 100 tysięcy otrzymają te promujące dziedzictwo kulinarne. -Uruchamiamy kolejne środki finansowe dla organizacji pozarządowych. Tym razem są one skierowane na projekty, które z jednej strony dotyczą ekologii i przyrody, a z drugiej – naszych tradycyjnych potraw i produktów regionalnych. Zachęcam wszystkich do ubiegania się o wsparcie – mówi wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Działania ekologiczne, które mają szansę otrzymać dofinansowanie, to przykładowo szkolenia ekologiczne, warsztaty przyrodnicze, w tym dla najmłodszych, a także akcje i kampanie społeczne czy wydawnictwa promujące ekologię i ochronę środowiska.

Oferty można składać od 22 lutego do 17 marca. Wsparcie projektu nie może przekroczyć 80 proc. całkowitych jego kosztów. Środki z budżetu samorządu otrzyma około 20 najlepszych wniosków.

Na wsparcie mogą też liczyć projekty promujące Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza. Są to m.in. festiwale, warsztaty, targi, czy imprezy plenerowe. Do wykorzystania jest 30 tys. zł. i w ramach tego zrealizowanych zostanie 3-5 projektów.

70 tys. zł. wsparcia otrzymają najlepsze projekty popularyzujące produkty znajdujące się na Liście Produktów Tradycyjnych i Regionalnych z woj. mazowieckiego oraz te, które mają szansę na nią trafić. Wnioski można składać od 22 lutego do 31 marca. Na dotacje może liczyć od 7 do 10 najlepszych projektów.

O szczegółach i zasadach przyznawania dotacji można przeczytać tutaj.