Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

REGION

10 mln złotych na organizacje pozarządowe

czwartek, 18 lutego 2016 20:50 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Organizacje pozarządowe mogą się starać o pieniądze z konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski. W tym roku do rozdysponowania jest ponad 10 mln złotych.

O dofinansowanie mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, czyli m.in. fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe czy kościelne osoby prawne. Mówi marszałek Adam Struzik.

W tym roku liczba obszarów, w których można ubiegać się o dofinansowanie jest dużo większa, niż w poprzednich latach. O szczegółach Michał Jakubowski z Biura Dialogu Obywatelskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Organizacje pozarządowe, które mają zamiar, a nie złożyły jeszcze wniosku o dofinansowanie muszą się śpieszyć i na bieżąco monitorować terminy. Więcej o tym Joanna Malarczyk z Biura Dialogu Obywatelskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Wysokość dofinansowania zależy od rodzaju zadania. Jak mówi Joanna Malarczyk. –W zależności od konkursu można się ubiegać o różne kwoty. Średnia kwota dofinansowania określona na maksymalnym poziomie to 30 tysięcy złotych.

Na inicjatywy wspierające uczniów uzdolnionych, zwłaszcza w zakresie przedmiotów ścisłych, technologii informatycznych oraz języków obcych zostało zarezerwowane 70 tys. zł. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów gimnazjów i podstawówek. Ponadto przewidziane jest również wsparcie na działania propagujące postawy przedsiębiorczości – dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych - 65 tys. zł., a także na inicjatywy o charakterze edukacyjno-doradczym kierowane tylko do gimnazjalistów, które pomogą młodym ludziom we właściwym wyborze ścieżki rozwoju i kształcenia - 65 tys. zł.

Na inicjatywy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym można otrzymać aż 200 tys. zł! Do tej pory działania edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa na drodze organizowane przez samorząd województwa mazowieckiego były przygotowywane głównie dla dzieci i młodzieży. W tym roku w ramach otwartego konkursu „Inicjatywy edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego” będą realizowane również akcje kierowane do całych rodzin, w tym seniorów. Mogą to być zarówno spotkania z ekspertami czy szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, jak i pikniki, festyny, pokazy na symulatorach oraz konkursy wiedzy. Maksymalna kwota dofinansowania dla jednej oferty to 40 tys. zł.

Kampanie społeczne, seminaria, konferencje, a także festiwale i festyny – to tylko niektóre formy promocji zdrowia. Organizowane w ten sposób przedsięwzięcia powinny przede wszystkim dotyczyć takich zagadnień jak: zapobieganie zaburzeniom psychicznym, przeciwdziałanie dyskryminacji osób z zaburzeniami psychicznymi czy kształtowanie właściwych postaw społecznych. Maksymalna kwota dofinansowania dla jednej oferty to 20 tys. zł.

Przy wypełnianiu wniosków trzeba uważać na błędy, które dyskwalifikują lub obniżają wynik końcowy oferty. O tym jakie są najczęstsze uchybienia Michał Jakubowski.

Współpraca z samorządem województwa znacznie zwiększa możliwości organizacji non-profit.

Szczegóły na temat składania wniosków, regulamin i ogłoszenia o konkursach znajdziecie tutaj.