Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

REGION

Płoccy radni przeciw podziałowi województwa

środa, 24 lutego 2016 11:02 / Autor:
fot. http://www.plock.eu
Radni Płocka zaapelowali do rządu, aby odstąpił od planów administracyjnego podziału woj. mazowieckiego. Przyjęli wczoraj stanowisko w tej sprawie. "Za" głosowała koalicyjna większość PO - PSL.

Większość radnych, w poprzedzającej głosowanie dyskusji, podkreślało potrzebę podziału statystycznego. Wtórował im prezydent Płocka z Platformy Obywatelskiej Andrzej Nowakowski, który dowodził, że podział administracyjny mógłby skutkować utratą części środków unijnych dla województwa. Z kolei radni Prawa i Sprawiedliwości mówili, że rząd Beaty Szydło nie planuje obecnie podziału administracyjnego woj. mazowieckiego. Ostatecznie za stanowiskiem głosowali radni PO i PSL. - Przyjąć należy, iż bilans zysków i strat wynikający ze zmiany podziału administracyjnego województwa mazowieckiego, stanowiłby wynik ujemny, w konsekwencji przyczyniając się do zwiększenia istniejącego zadłużenia województwa mazowieckiego - można przeczytać w stanowisku radnych (cyt. za www.portalsamorzadowy.pl).

Przypomnijmy, że w Eurostacie jest już wniosek o podział statystyczny województwa na dwa obszary: jeden obejmuje Warszawę wraz z dziewięcioma powiatami: pruszkowskim, grodziskim, warszawskim zachodnim, nowodworskim, legionowskim, wołomińskim, mińskim, otwockim i piaseczyńskim; drugi obejmuje pozostałą część Mazowsza. Eurostat po analizie wniosku dokona korekty dotyczącej obszarów NUTS, może to się stać jesienią.

źródło: PAP, www.portalsamorzadowy.pl