Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

REGION

Ponad 6 mln zł dla strażaków

poniedziałek, 14 marca 2016 12:50 / Autor:
fot. fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Ochotnicze Straże Pożarne z woj. mazowieckiego mogą starać się o pieniądze unijne na zakup specjalistycznych wozów lub sprzętu ratowniczo - gaśniczego. Do dyspozycji jest 6 mln zł. 

– Chcemy wspomóc strażaków w zakupie sprzętu i samochodów. Mamy świadomość, że tu ciągle potrzebne jest wsparcie. Chcemy pomagać w szczególności tym jednostkom, które należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Te jednostki mają naprawdę ogromne znaczenie w zabezpieczaniu naszego województwa, dlatego tak ważne jest ich ciągłe doposażanie w nowy, dobry sprzęt – mówi marszałek Adam Struzik.

Za unijne pieniądze można zakupić m.in. wozy strażackie, pompy pożarnicze, zestawy do ratownictwa technicznego i medycznego oraz agregaty prądotwórcze, a także wyposażenie z zakresu ochrony przeciwpowodziowej oraz ratownictwa: wodnego, wysokościowego, chemiczno-ekologicznego i poszukiwawczo-ratowniczego.

Nabór wniosków potrwa do 30 maja. Należy je składać wyłącznie w formie elektronicznej przez dostępny na stronie www.funduszedlamazowsza.eu – system informatyczny MEWA 2.0. O pieniądzie mogą starać się nie tylko jednostki OSP, ale także jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.funduszedlamazowsza.eu

W woj. mazowieckim działa 1961 Ochotniczych Straży Pożarnej. 1/4 należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. O ich aktywności świadczą choćby statystyki. W ubiegłym roku 34 tys. razy wyjeżdżali do różnego rodzaju zdarzeń.