Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Marta              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Bardzice
Dziś jest: Czwartek, 29 lipca 2021

REGION

Co osiągnie mediator?

środa, 16 marca 2016 15:38 / Autor: Weronika Chochoł
fot.federacja-socjalnych.pl
Weronika Chochoł
Strony sporu w Wierzbicy zgodziły się na wyznaczenie mediatora, o którego powołanie wnosiła Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego.

Podczas posiedzenia Rady zarówno władze Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wierzbicy, jak i przedstawiciele Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej zgodzili się na wyznaczenie mediatora. Spotkanie odbyło się z udziałem Wojewody Mazowieckiego oraz Marszałka Województwa.

W trakcie spotkania obie strony sporu miały możliwość jeszcze raz przedstawić swój obraz konfliktu, który na szczeblu ogólnopolskim toczy się od stycznia. Jak mówi Paweł Maczyński – wiceprzewodniczący Federacji, był to jedyny kompromis, do którego udało się dojść podczas posiedzenia: - Wszystkie inne propozycje przedstawione przez Federacje zostały odrzucone zarówno przez p.o. Kierownika GOPS – u – Halina Janiszek i wójta gminy Wierzbica – Zdzisława Duliasa.

Wójt gminy tłumaczy: - Pracownice dzień przed rozpoczęciem protestu dowiedziały się, że grozi to utratą pracy. Nie możemy tak po prostu zapomnieć o sprawie i konsekwencjach, jakie muszą ponieść osoby za nią odpowiedzialne – powiedział Zdzisław Dulias.

Trwają ustalenia dotyczące terminu spotkania z wyznaczonym przez Radę mediatorem. Najprawdopodobniej odbędzie się ono na początku kwietnia.