Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ignacy z Loyoli, prezbiter             Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Łączany
Dziś jest: Sobota, 31 lipca 2021

REGION

Pierwsze wypłaty 500+ w Jastrzębiu

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 12:39 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębiu jako pierwszy w województwie mazowieckim wypłacił świadczenia w ramach programu Rodzina 500+. Jak sytuacja wygląda w innych gminach?

Pierwszych wypłat dokonano już w czwartek 7 kwietnia. 209 świadczeń trafiło do 117 rodzin i na ten cel wydano ponad 100 tysięcy złotych. Kierownik GOPS w Jastrzębiu Anna Sadza cieszy się, że doszło do pierwszych wypłat i dodaje, że było to możliwe dzięki wcześniejszemu przygotowaniu. - Bardzo mnie cieszy, że jako pierwsi w województwie mazowieckim dokonaliśmy wypłaty świadczeń. Spodziewaliśmy się dużego zainteresowania i już wcześniej podjęliśmy decyzję o wydłużeniu pracy godzin ośrodka. Dzięki temu mogliśmy szybko rozpatrzyć wnioski, wydać decyzje i wypłacić świadczenia.

GOPS w Jastrzębiu cały czas przyjmuje wnioski. Dokumenty można składać od 6:30 do 17:00. Na dzisiaj planowane są kolejne wypłaty świadczeń.

Wnioski cały czas napływają do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pionkach. - Do tej pory złożonych zostało 354 wnioski, z czego 33 w formie elektronicznej. Przyjmowanie wniosków przebiega płynnie, zainteresowane osoby są sprawnie obsługiwane, nie muszą czekać w długich kolejkach. - mówi Ewa Dorociak - kierownik pionkowskiego GOPS - u. - Nie jestem w stanie określić kiedy wypłacimy pierwsze świadczenia, myślę, że prawdopodobnie pod koniec kwietnia. - dodaje Ewa Dorociak.

 Sytuacja wygląda podobnie w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Potworowie. Tutaj również cały czas przyjmowane są wnioski. - Złożonych zostało 258 wniosków na 518 dzieci. - informuje kierownik Ośrodka - Ewa Litwińska. - Myślałam, że zainteresowanie będzie większe, jednak obyło się bez kolejek, każdy wniosek jest przyjmowany na spokojnie.

Na trudności nie mogą skarżyć się mieszkańcy Szydłowca. Tutaj wpłynęło dużo więcej wniosków, jednak wszystko toczy się płynnie. - Mieszkańcy zmobilizowali się i widzą potrzebę składania wniosków. Na chwilę obecną mamy 650 wniosków - mówi kierownik Wioletta Kucharska - dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy w Szydłowcu, która zauważa, że każda z gmin inaczej radzi sobie z wypłacaniem świadczeń: - Nie można porównywać nas do GOPS - u w Jastrzębiu. Tam wpłynęło o wiele mniej wniosków. Jesteśmy na etapie przyjmowania wniosków, weryfikujemy je, chcemy żeby wszystko wyszło bez niepotrzebnych pomyłek. Na pewno pierwsze świadczenia zostaną wypłacone przez nasz ośrodek jeszcze w kwietniu. - dodaje Wioletta Kucharska.