Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Królowa Aniołów - odpust Porcjunkuli              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Iłża
Dziś jest: Poniedziałek, 02 sierpnia 2021

REGION

Samorząd Mazowsza wspiera rodziny

wtorek, 12 kwietnia 2016 11:15 / Autor: Weronika Chochoł
fot. mazovia.pl
Weronika Chochoł
Nawet do 50 tysięcy złotych może wynieść dofinansowanie programów profilaktycznych i specjalistycznych wspierających rodzinę, proponowanych przez organizacje pozarządowe. W puli jest pół miliona złotych.

Zarząd województwa mazowieckiego organizuje konkurs dla organizacji pozarządowych, na realizację programów profilaktycznych i specjalistycznych przeznaczonych dla rodzin w trudnej sytuacji. Projekty zgłoszone w otwartym konkursie dla mazowieckich ngo dotyczyć mają dzieci z rodzin borykających się z problemami, pochodzących z rozbitych rodzin oraz o ich rodzicach.

Jedna organizacja może złożyć maksymalnie dwie oferty, jednak każda z nich musi dotyczyć innego programu. Do wyboru są:

  • programy profilaktyczne, mające na celu utrzymanie dzieci w rodzinie bez ingerencji we władzę rodzicielską;
  • programy specjalistyczne, mające na celu ochronę interesów dziecka w rodzinie;
  • programy profilaktyczne, mające na celu wzrost kompetencji rodzin w wychowaniu dzieci;
  • programy specjalistyczne, związane bezpośrednio z przywracaniem utraconej, ograniczonej lub zawieszonej władzy rodzicielskiej, w tym reintegracja rodzin.

Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na ten cel pół miliona złotych. Każdy z projektów uzyskać może do 50 tysięcy złotych. – Na Mazowszu mieszka ponad 5,3 mln ludzi, z czego jedna piąta to dzieci i młodzież do 18 roku życia. Każde z nich potrzebuje rodzinnego ciepła i miłości, wsparcia ze strony rodziców, ale też godnych warunków do życia i nauki. – podkreśla Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik - Te rodziny, które borykają się z problemami – powinny móc liczyć na wsparcie. Chcemy pomóc organizacjom pozarządowym, które otaczają opieką takie rodziny. 

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 9 maja. Projekty można składać osobiście w sekretariacie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie, ul. Nowogrodzka 62A, III piętro lub za pośrednictwem poczty czy kuriera. - Wybierając ten drugi sposób należy pamiętać o umieszczeniu na kopercie dopisku „Konkurs ofert – zadanie w zakresie wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej – pkt……..(numer programu)” - przypomina Marta Milewska - Rzeczniczka Prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego . Szczegółowe informacje znaleźć można na stronach www.dialog.mazovia.plwww.mcps.com.pl.