Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ignacy z Loyoli, prezbiter             Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Łączany
Dziś jest: Sobota, 31 lipca 2021

REGION

Medale dla par

środa, 13 kwietnia 2016 13:40 / Autor: Marcin Prejs
fot. Andrzej Śliwka/UM Opoczno
Marcin Prejs
12 par odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Przeżyły ze sobą co najmniej 50 lat. Uroczystość odbyła się w USC w Opocznie.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznaje Prezydent RP. To nagroda dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. W imieniu prezydenta dekoracji dokonał burmistrz Opoczna Rafał Kądziela. Uhonorował on: Mariannę i Stanisława Wróbel, obchodzących 69. rocznicę zawarcia małżeństwa (tzw. „żelazne gody"), Zenonę i Mieczysława Kacprzak, obchodzących 61. rocznicę zawarcia małżeństwa („diamentowe gody"), Janinę i Stefana Nowak, obchodzących 56. rocznicę zawarcia małżeństwa („szmaragdowe gody") oraz osoby obchodzące 51. rocznicę zawarcia małżeństwa („złote gody”): Helenę i Mieczysława Róg, Marię i Franciszka Rogulskich, Wandę i Tadeusza Janusz, Zofię i Stefana Kaśkiewicz, Elżbietę i Mariana Dębowskich, Alicję i Janusza Szczółko, Mariannę i Jana Poddębniak, Danutę i Bolesława Madej, Eugenię i Zdzisława Gablasińskich (którym burmistrz wręczy medal w terminie późniejszym).

Państwo Marianna i Stanisław Wróbel obchodzą w tym roku „kamienną” rocznicę ślubu, ze względu na ceremonię religijną, która odbyła się rok wcześniej niż zawarcie małżeństwa cywilnego.