Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

REGION

Wierny jak gołąb

sobota, 16 kwietnia 2016 23:06 / Autor:
Potrafią pokonać kilkaset kilometrów, by wrócić do właściciela. Gołębie pocztowe. Dziś w Pionkach odbyła się inauguracja Sezonu Lotowego kieleckiego okręgu Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.

Do kościoła św. Barbary przybyli hodowcy m.in. z Kielc, Skarżyska - Kamiennej, Starachowic, czy Radomia. W sumie ponad 100 osób.

Wybór Pionek na miejsce inauguracji nie był przypadkowy. Istniejący od 1997 roku oddział ma nowy sztandar. Dziś został poświęcony. I pionkowian i hodowców z innych miejscowości połączyła najpierw Msza Św. Modlili się m.in. o to, by gołębie szczęśliwie wracały do swoich gospodarzy. Homilię wygłosił kapelan kieleckiego okręgu Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych ks. Stanisław Gaweł.

Pierwsze starty odbędą się pod koniec kwietnia. Dziś jedynie symbolicznie zostały wypuszczone nieliczne gołębie. Po Mszy Św. uczestnicy przenieśli się do Mirenia na imprezę integracyjną.

Natomiast w niedzielę kolejny zlot  odbędzie się w Jarosławicach. Rozpocznie się Mszą Św. w południe. Hodowców corocznie zaprasza ks. proboszcz Antoni Koza, który sam też hoduje gołębie. - Będziemy wspólnie uczestniczyć we Mszy Św., a później jak pogoda pozwoli spotkamy się na grillu przy kiełbasie. Hodowcy mogą spotkać się, porozmawiać, wymienić swoje doświadczenia i uczyć się miłości od naszych skrzydlatych przyjaciół - zaprasza ks. Antoni Koza.