Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

REGION

Mobilne udogodnienia PKP PLK

środa, 20 kwietnia 2016 08:30 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł
Angielska wersja językowa aplikacji Rozkład Kolejowy oraz Portalu Pasażera jest już dostępna dla pasażerów PKP PLK.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uruchomiły nową wersję wyszukiwarki połączeń kolejowych, dzięki której pasażerowie mogą planować swoją podróż pociągiem. Portal Pasażera dostarcza użytkownikom informacji dotyczących aktualnych rozkładów jazdy, ilości połączeń i usług, które są oferowane w trakcie podróży w określonych składach i wagonach.- Odpowiadając na potrzeby podróżnych z zagranicy, m.in. z myślą o pielgrzymach przybywających na Światowe Dni Młodzieży, PLK wprowadziły angielską wersję językową zarówno na stronie portalpasazera.pl jak również w aplikacji mobilnej Rozkład Kolejowy. - informuje Mirosław Siemieniec - rzecznik prasowy spółki.

Zarówno dzięki portalowi internetowemu, jak i aplikacji mobilnej pasażerowie mogą dowiedzieć się o utrudnieniach, opóźnieniach i faktycznym czasie przyjazdu pociągu. - Zmiany wprowadzane są na bieżąco, a pozycja pociągów na mapie określana jest dzięki wykorzystaniu nadajników GPS oraz informacji z systemu sterowania ruchem kolejowym, uzupełnianych o dane przewoźników. Portal Pasażera umożliwia uzyskanie szeregu szczegółowych informacji na temat usług dostępnych w pociągu, którym użytkownik chce podróżować. Może np. dowiedzieć się, do którego wagonu powinien wsiąść, aby uniknąć przesiadek, gdy skład w trakcie podróży jest rozdzielany. - mówi rzecznik PKP PLK.

Korzystanie z portalu internetowego, czy aplikacji, którą zainstalować można na telefonie ma być ułatwieniem dla pasażerów: - Korzystający z Portalu Pasażera nie tylko z łatwością sprawdzą aktualny rozkład jazdy, znajdą najlepsze połączenie na swojej trasie, ale także dowiedzą się, z którego peronu i toru odjeżdża pociąg. Mogą też zapisać rozkład jazdy z wybranej stacji na swoim urządzeniu, co umożliwi korzystanie bez konieczności połączenia z Internetem – mówi Andrzej Pawłowski wiceprezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.