Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Królowa Aniołów - odpust Porcjunkuli              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Iłża
Dziś jest: Poniedziałek, 02 sierpnia 2021

REGION

By pomóc Klaudii...

niedziela, 24 kwietnia 2016 16:47 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł
II Szydłowiecki Marsz dla Życia przeszedł w niedzielę ulicami Szydłowca. Zebrane podczas charytatywnej imprezy pieniądze przekazane zostaną 16 - letniej Klaudii Kozieł.

Marsz zorganizowany został przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Szydłówka i Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Taka inicjatywa podejmowana jest w Szydłowcu już po raz drugi. Tym razem pieniądze zebrane podczas imprezy trafią do szesnastoletniej Klaudii Kozieł - uczennicy szydłowieckiego gimnazjum. Klaudia cierpi na przepuklinę mózgowo – rdzeniową, wodogłowie i astmę oskrzelową. Ma tylko jedną nerkę i jedno płuco. Ponadto, dziewczyna jest sparaliżowana od pasa w dół. - Chcemy zapewnić Klaudii podstawową rehabilitację, której nigdy w życiu nie miała. - powiedział ks. Adrian Jakubiak - wikariusz z Szydłowca. - Tym marszem chcemy pokazać ludziom, że warto promować życie i warto o nie dbać, nawet w obliczu choroby. Klaudia zasługuje na to, poprzez uśmiech, który daje każdego dnia, kiedy przychodzę do niej na lekcje religii.

Gościem specjalnym Marszu była aktorka Ewa Błaszczyk - założyciel, fundator i prezes Fundacji Akogo?, która sfinansowała budowę kliniki "Budzik". Aktorka przede wszystkim wyraziła wdzięczność osobom, które propagują tego typu inicjatywy. Jak zapewniła, dobra energia zawsze wraca:

Ci, którzy w niedzielę przyszli na Rynek Wielki w Szydłowcu najpierw w Marszu dla Życia przemaszerowali głównymi ulicami miasta. Następnie na uczestników imprezy czekał szereg atrakcji. Na scenie pojawiła się również Klaudia, która w podziękowaniu za pomoc zaśpiewała dla zgromadzonych piosenkę Leonarda Cohena - "Hallelujah":

Wraz z Klaudią na scenie pojawili się jej rodzice. Jak powiedziała mama dziewczyny - Małgorzata Kozieł - od teraz wierzy, że dobro powraca:

Uczestnicy za symboliczną kwotę spróbować mogli bigosu, pierogów, czy ciast. Odbyła się również loteria fantowa. Miłośnicy motoryzacji mogli przejechać się motorami, łasuchy zajadać się watą cukrową, a ci, którzy lubią zmiany - chwilowo zmienić kolor włosów. Podczas sałej imprezy wolontariusze KSM w Szydłówku zbierali pieniądze do puszek:

Uczestnicy Marszu pokazali hojność serc. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych. I to właśnie pomoc, a nie atrakcje była najważniejsza tego dnia. Potwierdzają to osoby, które wzięły udział w Marszu:

Podczas imprezy na Rynku w Szydłowcu odbyła się także zbiórka krwi. Wieczorem dla Klaudii, a także wszyskich zebranych zagrali: Jagoda, zespół Casino oraz zespół Champion.

Patronem medialnym II Szydłowieckiego Marszu dla Życia było Radio Plus Radom.