Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

REGION

Nowy sprzęt w szpitalu

wtorek, 31 maj 2016 13:55 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs
Wysokiej klasy sprzęt trafił do opoczyńskiego szpitala. Na zakupy placówka wydała blisko 570 tysięcy złotych.  

Pieniądze na zakup sprzętu medycznego pochodziły w większości z budżetu szpitala. 100 tysięcy dołożyło opoczyńskie starostwo, 30 tysięcy PZU w ramach specjalnego Funduszu Prewencyjnego. Dzięki tym pieniądzom szpital zakupił kilka niezbędnych do sprawnego funkcjonowania placówki urządzeń. Najdroższy sprzęt trafił na blok operacyjny, wyjaśnia Marek Ksyta, dyrektor szpitala w Opocznie.

W nowy sprzęt wzbogaciła się również pracownia USG. Na zakupiony ultrasonograf szpital wydał 139 tysięcy złotych. Nowe urządzenia pojawiły się także w pracowni fizykoterapii.

Jak wyjaśnia dyrektor, zakupiony sprzęt przyczyni się do skuteczniejszego diagnozowania i leczenia pacjentów, w znaczny sposób usprawni również pracę w szpitalu.

Równolegle placówka przygotowuje się do ważnych inwestycji. Chodzi o budowę lądowiska oraz przebudowę i modernizację bloku operacyjnego. Na realizację tych zadań szpital będzie chciał pozyskać środki zewnętrzne. W dalszej perspektywie planowana jest także termomodernizacja oraz informatyzacja szpitala.