Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

REGION

700 dyżurnych ruchu przeszkolonych

wtorek, 14 czerwca 2016 10:00 / Autor: Weronika Chochoł
fot. plk-sa.pl
Weronika Chochoł
Blisko 700 pracowników kolei odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu zakończyło dodatkowe szkolenia na specjalnym symulatorze. Dzięki niemu dyżurni są lepiej przygotowani do bezpiecznego prowadzenia pociągów w sytuacjach nadzwyczajnych.

Nowoczesny symulator to jedna z inicjatyw PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na kolei. Jego zadaniem jest podnoszenie kwalifikacji pracowników odpowiedzialnych za bezpieczne prowadzenie ruchu pociągów. - Pracownicy w ciągu kilku godzin ćwiczą niecodzienne sytuacje, których prawdopodobieństwo zaistnienia jest niewielkie, jednak właściwe reakcje mogą uchronić od wypadków i ratować życie. Możliwe jest zadanie ponad 40 sytuacji kryzysowych o różnym stopniu trudności. - informuje Mirosław Siemieniec - rzecznik prasowy PKP PLK i dodaje: - Ćwiczenia realizowane są w warunkach wiernie oddających rzeczywiste, tzn. lokalne centrum sterowania w Mińsku Mazowieckim i na bieżąco omawiane z instruktorem.

Do tej pory w zakresie bezpieczeństwa przeszkolonych zostało ponad 700 pracowników kolei. Do końca roku szkolenie ma przejść jeszcze 850 osób. W ubiegłym roku PLK przeszkoliły ponad 25 500 pracowników na stanowiskach bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego w ramach pouczeń okresowych i doraźnych.