Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Grabów n.Pilicą
Dziś jest: Sobota, 25 września 2021

REGION

Przed nami Dni Drzewicy

czwartek, 16 czerwca 2016 09:24 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs
W sobotę rozpoczynają się tegoroczne Dni Drzewicy. Imprezy w ramach obchodów święta miasta odbywać się będą przez dwa kolejne weekendy. W programie m.in. koncerty, tradycyjne sobótki, nie zabraknie również Drzewickich slalomów kajakowych oraz spotkania drzewiczan po latach.
Radom szczepienia

Tegoroczne Dni Drzewicy rozpoczną się od XI Spotkania przyjaciół Drzewicy po latach. Uroczystość otworzy Msza święta odprawiona w miejscowym kościele o godzinie 10. Po niej uczestnicy obchodów przejdą do Regionalnego Centrum Kultury. Krzysztof Kowalski, dyrektor placówki.

Również w sobotę w ramach obchodów święta miasta przeprowadzone zostaną II Drzewickie slalomy kajakowe. Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

W niedzielę ciąg dalszy uroczystości. Tym razem na drzewicki orliku przeprowadzone zostaną międzyszkolne rozgrywki sportowe. W kolejny weekend świętowanie przeniesie się nad miejscowy zalew. Właśnie tu w sobotę 25 czerwca przeprowadzone zostaną tradycyjne sobótki.

Zwieńczeniem tegorocznych Dni Drzewicy będą imprezy zaplanowane na niedzielę 26 czerwca. Tego dnia świętowanie rozpocznie się już od samego rana.

Patronem medialnym Dni Drzewicy jest Radio Plus Radom.