Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wacław, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Lisów
Dziś jest: Wtorek, 28 września 2021

REGION

Obwodnica Iłży coraz bliżej

piątek, 17 czerwca 2016 10:19 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, umowa z wykonawcą budowy obwodnicy Iłży zostanie podpisana na początku przyszełgo roku. Obecnie trwa procedura przetargowa.

Złożono 18 wniosków, które są oceniane pod kątem doświadczenia i potencjału kadrowego oraz zdolności ekonomicznej i finansowej wykonawcy. Do drugiego etapu przetargu i złożenia ofert zostaną zaproszeni wykonawcy, którzy pozytywnie przejdą weryfikację złożonych wniosków. Chętni do realizacji inwestycji będą mogli złożyć ofertę, gdzie kryterium oceny będzie nie tylko cena, ale również termin realizacji jak i okres gwarancji. Zastępca burmistrz Iłży Marek Łuszczek mówi, że inwestycja jest bardzo potrzebna:

Droga będzie biegła w ciągu drogi krajowej nr 9 w województwie mazowieckim, a jej długość wyniesie około 7,2 km. Na obwodnicy powstaną dwa węzły: Iłża Północ i Iłża Południe. Zaplanowano też budowę i przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z planowaną trasą, budowę dróg technologicznych i obsługujących tereny przylegle do projektowanego pasa drogowego. Koszt powstania obwodnicy szacowany jest na prawie 120 mln zł. Przewidywane lata realizacji to 2017-2020.