Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wacław, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Lisów
Dziś jest: Wtorek, 28 września 2021

REGION

DK50: W niedzielę utrudnienia!

sobota, 18 czerwca 2016 07:00 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł
Mieszkańcy miejscowości Pniewy będą w niedzielę protestować przeciwko budowie linii 400 kV na drodze krajowej nr 50. Policja wraz z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad wyznaczyła objazdy.

Protest rozpocznie się o godz. 8:00, a jego zakończenie planowane jest na godz. 12:00. W tym czasie protestujący mają blokować drogę krajową nr 50, poprzez przechodzenie przez przejścia dla pieszych w miejscowości Pniewy.

Celem protestu jest sprzeciw przeciwko planowanemu przebiegowi linii energetycznej 400kV Kozienice - Ołtarzew przez gminę Pniewy.

W związku z powyższym GDDKiA jako zarządca drogi krajowej wraz z policją wyznaczyła objazdy: 

Objazd miejscowości Pniewy dla samochodów osobowych:

- w miejscowości Jurki z krajowej 50 skręcamy na Jeziora, przez Jeziórka - Przykory - Wilczoruda Parcela do miejscowości Konie, gdzie wracamy na DK50.

Objazd miejscowości Pniewy dla samochodów ciężarowych:

- dla podróżujących z kierunku Góry Kalwarii oraz Radomia - od m. Grójec :DK 7 do m. Sękocin - S8 do węzła Opacz - S2 do węzła Konotopa – i dalej dla pojazdów jadących w kierunku Łodzi autostradą A2, natomiast dla pojazdów jadących w kierunku Sochaczewa należy zjechać na S8 do w. Warszawa – Zachód kierując się na DK 92;

- dla podróżujących z kierunku Łodzi w kierunku Grójca należy kierować się A2 do węzła Konotopa - S2 do  węzła Opacz – S8 do m. Sękocin – DK7 do m. Grójec