Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wacław, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Lisów
Dziś jest: Wtorek, 28 września 2021

REGION

Gmina Jastrzębia liczy straty

piątek, 17 czerwca 2016 22:24 / Autor: Weronika Chochoł
fot. twojapogoda.pl
Weronika Chochoł
Pozrywane dachy, wyrwane słupy wysokiego napięcia - to bilans piątkowej wichury, która przeszła nad regionem radomskim. Wśród najbardziej poszkodowanych jest gmina Jastrzębia.

Porywisty wiatr, który nawiedził region radomski trwał krótko, jednak usuwanie strat, które spowodował może zająć nawet kilka dni. Jak informuje Elżbieta Zasada - wójt gminy Jastrzębia - 15 domów w gminie ma uszkodzony dach, a ponad 70 % mieszkańców nie ma prądu. Zarówno jednostki Państwowej Straży Pożarnej z całego powiatu jak i ochotnicy (w sumie ok. 100 strażaków) cały czas pracują na to, by każdy poszkodowany mieszkaniec gminy otrzymał pomoc:

 

Z raportu z godziny 22:00 wynika, że bez prądu pozostaje ok. 5000 gospodarstw domowych regionu radomskiego - informuje Anna Szcześniak z PGE Dystrybucja: - Mamy uszkodzonych 9 odcinków linii średniego napięcia. Uszkodzenia występują w okolicach Kozienic, Grójca i Radomia. Tam, gdzie warunki pozwolą, będziemy pracować do późnych godzin nocnych. Niestety, na pewno część z tych awarii będzie musiało poczekać do wczesnych godzin porannych. Dokładamy wszelkich starań, by te te awarie jak najszybciej usunąć, jednak zdarzają się przypadki, w których potrzebna jest większa ilość czasu na przeprowadzenie prac. Są sytuacje, gdzie drzewo przechyliło się na przewody linii energetycznej, te drzewa trzeba usuwać, a to wiąże się ze sprowadzeniem sprzętu ciężkiego do lasu. - mówi Anna Szcześniak i dodaje: - Bardzo przepraszamy wszystkich poszkodowanych i prosimy o wyrozumiałość. Nawałnice, które przetoczyły się przez region radomski przyniosły straty, które trudno jest usunąć.

W piątek radomska Straż Pożarna interweniowała w sumie 172 razy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na noc z piątku na sobotę dla regionu radomskiego nie przewiduje nawałnic.