Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wacław, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Lisów
Dziś jest: Wtorek, 28 września 2021

REGION

"KEEP FIT" nagrodzony

poniedziałek, 20 czerwca 2016 13:13 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Pomysł na spółdzielnię uczniowską gimnazjalistów z powiatu radomskiego został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie.

Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Myśliszewicach zdobyli główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie towarzyszącym projektowi edukacji ekonomicznej "Na własne konto". Jury wyróżniło projekt spółdzielni uczniowskiej "KEEP FIT".

Projekt służy przybliżeniu wiedzy ekonomicznej uczniom gimnazjów z terenów wiejskich, kształtowaniu postaw przedsiębiorczych oraz pomaga w wyborze ścieżki edukacyjnej, a w przyszłości zawodowej. W tym roku wzięło w nim udział 1 800 uczniów ze stu gimnazjów z terenów wiejskich z całego kraju. W Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów, organizowanych w tegorocznej edycji projektu.

Kapituła na najlepszy projekt spółdzielni uczniowskiej, złożona z przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego, Szkoły Głównej Handlowej oraz niezależnych ekspertów wybrała 5 najlepszych prac oraz przyznała 5 wyróżnień. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Myśliszewicach przygotowali projekt spółdzielni uczniowskiej „KEEP FIT”. Każdy z uczniów otrzymał od organizatora nagrodę rzeczową, a szkoła nagrodę finansową w wysokości 2 000 zł.

Projekt „Na Własne Konto” to szansa dla młodych osób na zdobycie wiedzy ekonomicznej w ciekawy i niekonwencjonalny sposób. Zajęcia obejmują gry i zabawy edukacyjne, wizytę u przedsiębiorcy czy w lokalnym banku. Pomysłodawcą i organizatorem projektu „Na własne konto” jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, która od lat inwestuje w rozwój polskiej wsi. Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.