Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wacław, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Lisów
Dziś jest: Wtorek, 28 września 2021

REGION

Rower dla Kuby

środa, 22 czerwca 2016 09:39 / Autor: Marcin Prejs
fot. KPP Końskie
Marcin Prejs
11-letni Kuba stracił w pożarze rower. Koneccy policjanci kupili mu nowy. Wsparcie dostała także rodzina chłopca.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Końskich oraz pracownicy Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pomogli jednej z podkoneckich rodzin. Poszkodowanym w pożarze przekazali wyposażenie łazienki oraz rower dla najmłodszego z domowników.

W pożarze stodoły rodzina straciła dużą część dorobku życia. Spalił się między innymi samochód, maszyny rolnicze i inne urządzenia, a także nowy rower, który najmłodszy z domowników Kuba dostał na komunię.

Akcję gaszenia pożaru zabezpieczali sierż. sztab. Ewelina Kuć oraz sierż. sztab. Jarosław Kałkowski i to właśnie oni byli pomysłodawcami i realizatorami zbiórki na rzecz Kuby. Wspólnymi siłami policjanci oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej uzbierali sumę potrzebną na zakup nowego roweru. Do akcji przyłączył się Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich. Dzięki zebranym funduszom udało się zakupić także pełne wyposażenie do łazienki oraz kilka drobnych prezentów dla rodziny.

Wręczenie roweru oraz sprzętu nastąpiło w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Końskich insp. Waldemara Cisowskiego oraz dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anety Mikuszewskiej-Sorn.

Źródło: KPP w Końskich