Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wacław, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Lisów
Dziś jest: Wtorek, 28 września 2021

REGION

Dwa nowe ronda w Końskich

środa, 22 czerwca 2016 14:19 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs
Już niedługo w Końskich powstaną dwa nowe ronda. Prace przy budowie jednego z nich mają ruszyć jutro.

Jako pierwsze przebudowane zostanie skrzyżowanie przy koneckim starostwie. W miejscu przecięcia ulic Warszawskiej i Staszica powstanie rondo. To bardzo potrzebna inwestycja, bo na tym skrzyżowaniu często dochodziło do stłuczek i wypadków, zauważa starosta konecki Bogdan Soboń.

Prace przy budowie tego ronda mają rozpocząć się jutro. Inwestycja połączona jest z przebudową ul. Armii Krajowej. Z kolei w lipcu ma ruszyć budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Warszawskiej i Starowarszawskiej. To inwestycja gminy Końskie. Obydwa ronda wpłyną na poprawę bezpieczeństwa, zwiększą także płynność ruchu w tej części miasta, mówi burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Budowa ronda przy ulicach Warszawskiej i Wojska Polskiego połączona jest z modernizacją ul. Wojska Polskiego. Inwestycja pochłonie ponad 1,2 mln zł. Obydwa zadania są w Końskich bardzo potrzebne. Jednak w czasie ich realizacji kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Skrzyżowanie przy starostwie ma być wyłączone z ruchu od jutra, to przy ul. Wojska Polskiego i Warszawskiej prawdopodobnie w połowie lipca. Wiele więc wskazuje na to, że miasto przez najbliższe tygodnie będzie zakorkowane.