Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wacław, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Lisów
Dziś jest: Wtorek, 28 września 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

REGION

Urodziny, urodziny!

niedziela, 26 czerwca 2016 00:22 / Autor:
fot. SAS Klaudyny
Stowarzyszenie Animatorów Społecznych Klaudyny obchodzi pierwsze urodziny. Z tej okazji zaprasza dziś na piknik rodzinny.

Animatorzy umilają zwykle urodziny i inne imprezy dziecięce, teraz sami organizują imprezę. A co proponują? Będzie oczywiście muzyka, ale też zabawy z klaunami, bańkim mydlane, malowanie buziek, tworzenie obrazu na folii. Piknik odbędzie się w Izbie Pamięci ks. Romana Kotlarza w Trablicach w godz. 15 - 18.

Klaudyny to grupa 18 wolontariuszy. Stowarzyszenie tworzą studenci, pedagodzy, nauczyciele, pracownicy socjalni, matki i żony. Znani są przede wszystkim jako klauni. Tak przebrani odwiedzają z tortem niepełnosprawne dzieci w ich urodziny. - Rodzice dzieci z niepełnosprawnością coraz częściej proszą nas o wizyty u ich dzieci, ponieważ  nikt ich nie odwiedza i czuja się odizolowani od społeczności i od innych dzieci. Na urodzinki jeździ kilku wolontariuszy. Bawimy się z dziećmi, lecz mamy też czas na rozmowę i wysłuchanie czasem trudnych zwierzeń rodziców. Podczas kontaktów dostrzegliśmy, ogromne  poświęcenie, przeciążenie i samotność rodziców, zmagających się z trudną codziennością. Postawiliśmy przed sobą nowy cel, aby nasze działania przyczyniły się choć w niewielkim stopniu do zmiany tej sytuacji oraz  aktywizacji i integracji osób  z niepełnosprawnością ze sprawnymi - mówi Iwona Więckowska ze stowarzyszenia. Tak narodziły się spotkania,  warsztaty i pikniki integracyjne z atrakcjami np. malowaniem buziek, wielkimi bańkami mydlanymi, nauką chodzenia na szczudłach, kręceniem talerzykami, żonglowaniem chustami, warsztatami plastycznymi, zabawami z chustą animacyjną.