Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wacław, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Lisów
Dziś jest: Wtorek, 28 września 2021

REGION

Arsenał broni w powiecie grójeckim

niedziela, 26 czerwca 2016 13:10 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Amunicję, materiały wybuchowe i różnego rodzaju broń ukryte w specjalnych skrytkach należące do mieszkańca powiatu grójeckiego zabezpieczyli policjanci CBŚP w gminie Belsk Duży. 21-latek prawdopodobnie usłyszy zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu grójeckiego ma arsenał. Młody mężczyzna w różnych miejscach zgromadził materiały wybuchowe, broń palną i amunicję. Część ukrywał w specjalnie przygotowanych skrytkach zlokalizowanych w sadzie i w lesie, w okolicy Warki.

Policjanci pojechali w ustalone miejsce i odkryli w zabudowaniach mieszkalnych, gospodarczych i specjalnych skrytkach materiały wybuchowe, amunicję i broń. Funkcjonariusze zabezpieczyli: 19 sztuk amunicji przeciwlotniczej, 1235 amunicji do broni palnej, 8 granatów przeciwpiechotnych, 200 gramów prochu, karabin i pistolet Mauser, CKM, 2 rewolwery, broń pneumatyczną, 12 elementów broni palnej i 23 zapalniki.

Ponadto na działce rolnej i w lesie, w specjalnych skrytkach ziemnych funkcjonariusze znaleźli 73 granaty moździerzowe i 6 pocisków artyleryjskich wypełnionych 50 kilogramami materiału wybuchowego.

Neutralizacją znaleziska zajęli się saperzy z Mińska Mazowieckiego.

21- letni Damian S. prawdopodobnie usłyszy zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.Sprawa jest rozwojowa. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Grójcu.