Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

REGION

PLK wzmacnia zespoły techniczne

środa, 20 lipca 2016 22:51 / Autor: Weronika Chochoł
fot. plk-sa.pl
Weronika Chochoł
5 specjalistycznych pojazdów szynowo - drogowych wzmocni zespoły techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

W tym roku do jednostek technicznych trafi 5 pojazdów szynowo - drogowych, z możliwością jazdy po torze o różnej szerokości. Pojazdy dowożą na miejsce po drodze lub torach, sprzęt ratowniczy oraz załogi. Koszt zakupu pojazdów wynosi 4,6 mln złotych.

W ubiegłym roku za 9,3 mln złotych PLK kupiły m.in. 17 agregatów prądotwórczych, hydrauliczny sprzęt do wkolejenia, 25 kompletów ratowniczych poduszek pneumatycznych oraz pojazd ratowniczy wraz z wyposażeniem. Od 2013 r. zarządca infrastruktury przeznaczył na ratownictwo techniczne ponad 15 mln złotych.

- Zespoły ratownictwa technicznego PLK to 20 w pełni wyposażonych załóg i ponad 500 wyszkolonych pracowników. To także jedyne w kraju tego typu jednostki wyspecjalizowane do działania na liniach kolejowych. Pociągi ratownictwa technicznego są rozmieszczone na terenie całego kraju w sposób umożliwiający jak najszybszy dojazd do miejsc potencjalnych zdarzeń. W 2015 roku zespoły brały udział w usuwaniu skutków 160 zdarzeń zaistniałych na  liniach zarządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - wyjaśnia Joanna Kubiak z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.