Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Michał Kozal, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Czarna
Dziś jest: Poniedziałek, 14 czerwca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

REGION

Kolej przyspieszy także do Krakowa

czwartek, 25 sierpnia 2016 13:27 / Autor:

Linia kolejowa Radom-Skarżysko objęta Krajowym Programem Kolejowym. Trwają konsultacje społeczne ws. proponowanych modernizacji.

W planach Krajowego Programu Kolejowego są inwestycje, które pomogą skrócić i ulepszyć przejazdy pociągami na trasach regionalnych i nie tylko. Z Kielc do Warszawy dostaniemy się nawet o pół godziny szybciej niż teraz. Tym samym skróci się też czas przejazdu z Radomia do Krakowa.

Na modernizację kolei na terenie województwa świętokrzyskiego przeznaczono łącznie 1 mld 400 mln zł. Program obowiązuje do 2023 roku z możliwością przedłużenia o kolejne 7 lat. Konsultacjom społecznym poddane zostały propozycje dotyczące modernizacji linii kolejowej nr 8 na odcinku Skarżysko - Kamienna – Kielce – Kozłów, oraz ze środków krajowych modernizacja linii kolejowej nr 8 Radom – Kielce.

Jak wynika z projektów przedstawionych w Krajowym Programie Kolejowym, Skarżysko – Kamienna ma szansę ponownie stać się zintegrowanym centrum komunikacyjnym, łączącym płynnie dojazdy miejskie i kolejowe.

Dobra wiadomość dla podróżnych z Radomia, którzy podróżują do Sandomierza. W ramach KPK ma zostać wyremontowana linia Skarżysko-Sandomierz, co spowoduje przyspieszenia dojazdu na całej trasie z Radomia. PKP PLK już w maju zapowiadały uruchomienie dodatkowych połączeń na trasie Radom-Sandomierz.

Wieloletni Program Inwestycji Kolejowych jest dokumentem określającym kierunki inwestycji w narodową infrastrukturę kolejową. Wskazuje on działania w zakresie modernizacji istniejących linii oraz budowy nowych odcinków, w celu zwiększenia dostępności i poprawy jakości transportu kolejowego.

Pierwszy Wieloletni Program Inwestycji Kolejowych został ustanowiony w 2011 roku.