Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

REGION

Blisko 800 piratów drogowych ukaranych

wtorek, 06 września 2016 09:08 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com
Weronika Chochoł

1200 skontrolowanych samochodów, 845 mandatów i 9 zatrzymanych praw jazdy - oto bilans sobotniej akcji "Prędkość" prowadzonej na terenie województwa mazowieckiego.

W ramach ogólnopolskiej akcji funkcjonariusze ruchu drogowego dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość.

Na Mazowszu w działaniach udział wzięło 285 policjantów ruchu drogowego z terenu całego garnizonu. Funkcjonariusze skontrolowali blisko 1200 pojazdów. Za popełnione wykroczenia policjanci na kierujących nałożyli 845 mandatów, z czego aż 799 kierujących ukaranych zostało za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym zatrzymano 9 praw jazdy.

- Pomimo, ciągłych apeli Policji nadal wielu z kierujących za mocno wciska pedał gazu, a jazda z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków drogowych to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. - przypomina Aleksandra Calik z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. - W Polsce to przyczyna blisko 30 procent wypadków spowodowanych przez kierujących pojazdami. Stąd potrzeba zwrócenia uwagi na to wykroczenie.