Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

REGION

Pod jedleńskimi żaglami

środa, 07 września 2016 09:43 / Autor:

Na zalewie Siczki odbyły się Dziecięce Regaty Żeglarskie oraz Regaty o Puchar Wójta Gminy Jedlnia-Letnisko

W części dziecięcej startowało piętnaście łódek. Organizatorzy zaprosili dwunastu zawodników ze szkoły żeglarskiej ,,Żegluj" z Lublina. Region radomski reprezentowali: Bartek Czech i Patryk Kot z Jedlni oraz Krzyś Monkosa z Pionek. Przeprowadzonych zostało pięć biegów w klasie Optymist. Pierwsze miejsce zajął Jakub Mazurek, druga była Lidka Łukasik, a trzecia - Milena Siczek. Partnerem imprezy była spółka Enea Wytwarzanie.

Druga  część zawodów to Regaty o Puchar Wójta Gminy Jedlnia-Letnisko. Startowały łodzie różnych klas i konstruktorów, w sumie 26 jachtów. Najmłodszy zawodnik Patryk Brzozowski miał 12 lat, a najstarszy Roman Chmielewski - 78 lat. Po pięciu wyścigach zwyciężyła ekipa Jakub Dąbrowski/Tomek Woźniak. Drugą lokatę zajęli Marek Stanke i Arek Bernat. Na podium zmieścili się jeszcze Patryk Brzozowski i Dominik Ćmiel.

Regaty zorganizował klub żeglarski Ikar we współpracy z Urzędem Gminy Jedlnia - Letnisko.