Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leonard Murialdo, prezbiter
Dziś jest: 30 marca 2020

REGION

Fanfary na chrzest Polski w Grabowie

czwartek, 29 września 2016 15:34 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Zespół Wokalny AULOS i Zespół Instrumentów Dawnych ARS NOVA wystąpi w Grabowie nad Pilicą w ramach 141. koncertu Mazowsze w Koronie.

Mazowsze w Koronie to cykl muzycznych wieczorów w zabytkach architektury mazowieckiej, realizowany od 2001 r. Co roku w małych miejscowościach województwa rozbrzmiewają wielkie i małe dzieła europejskich mistrzów.

W tegorocznym programie Mazowsza w Koronie nie mogło zabraknąć koncertu akcentującego obchody 1050. rocznicy chrztu Polski. W kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy w Grabowie nad Pilicą odegrany zostanie program "Fanfary na chrzest Polski". Znajdą się w nim najstarsze utwory i teksty polskiego średniowiecza.

Wystąpią wyjątkowi artyści, którzy specjalizują się w wykonawstwie muzyki dawnej na instrumentach z epoki: Zespół Instrumentów Dawnych ARS NOVA i Zespół Wokalny AULOS. Miłośnicy muzyki dawnej będą mieli okazję usłyszeć anonimowe sekwencje cysterskie, utwory Piotra z Grudziądza i Mikołaja z Radomia. Planowane jest również wykonanie kantaty o Walgierzu Wdałym, która jest przykładem polskiego rycerskiego eposu średniowiecznego.

"Fanfary na chrzest Polski" - koncert w ramach cyklu Mazowsze w Koronie odbędzie się w niedzielę, 9 października o godz. 17:00 w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy w Grabowie nad Pilicą.

Zapraszamy do nas: