Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

REGION

Praktyki u Marszałka dobiegły końca

poniedziałek, 03 października 2016 19:07 / Autor: Weronika Chochoł
fot. mazovia.pl
Weronika Chochoł

87 studentów wzięło udział w trwającym od lipca do września projekcie "Praktyki u Marszałka".

Była to druga edycja programu. W ciągu trzech wakacyjnych miesięcy – lipcu, sierpniu i wrześniu studenci uczący się na stacjonarnych studiach wyższych na uczelniach państwowych oraz prywatnych województwa mazowieckiego, a jednocześnie zameldowani na Mazowszu odbywali płatne praktyki zawodowe w urzędzie marszałkowskim w Warszawie lub w jednej z jego delegatur. Celem projektu jest pomoc ludziom młodym w zdobywaniu doświadczenia zawodowego i zapoznaniu się ze specyfiką pracy w Urzędzie. – Podsumowanie obu edycji programu pokazuje, że to udany projekt i na pewno zaowocuje w przyszłości – podkreśla marszałek Adam Struzik. – Nasi praktykanci zdobyli nowe doświadczenia, sprawdzili się w praktyce i poznali urząd. Myślę, że część z nich zdecyduje się w przyszłości na pracę w naszej instytucji.

W ciągu miesięcznego pobytu w Urzędzie Marszałkowskim, studenci mieli okazję od podszewki poznać jego funkcjonowanie. – To bardzo istotne dla urzędu, że młodzi ludzie poznają jego pracę, pracę administracji województwa mazowieckiego. Mam nadzieję, że zaprezentowaliśmy się jako urząd dobrze zorganizowany, który wie, jak realizować zadania stawiane przed nim przez marszałka i zarząd województwa. Już dzisiaj zapraszam studentów na III edycję programu, która odbędzie się w przyszłym roku. - podsumowuje i zachęca Waldemar Kuliński, Sekretarz Województwa – Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. 

Program cieszył się dużym zainteresowaniem – o jedno miejsce ubiegały się aż dwie osoby. Największa liczba kandydatów zgłosiła się na praktyki w departamentach – Organizacji oraz Kultury, Promocji i Turystyki, a także w Delegaturze w Płocku. Najważniejsze są jednak efekty. Praktykanci byli zadowoleni z takiej formy nauki:

– Podczas praktyki w biurze prasowym każdy dzień przynosił coś nowego. Zajmowałam się m.in. przygotowywaniem pism o patronaty medialne, uczestniczyłam w konferencjach, nauczyłam się edytować stronę internetową mazovia.pl oraz nagrywać i montować pliki dźwiękowe. Napisałam również swoje pierwsze informacje prasowe, zaproszenia i artykuły, które pojawiły się na stronie internetowej urzędu i były wykorzystane przez lokalną prasę – mówiła Kinga Garbarska, studentka administracji, praktykująca w biurze prasowym urzędu.

Paulina Kujawa, studentka stosunków międzynarodowych i zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim, odbywająca praktyki w Kancelarii Marszałka, również wiele wyniosła z praktyk: – Zawsze myślałam, że praca w urzędzie jest nudna i monotonna i polega głównie na przybijaniu pieczątek. Okazało się, że wcale tak nie jest – dużo się dzieje, a pracownicy mają wiele różnych obowiązków. Zajmowałam się wieloma sprawami – pomagałam przy wypełnianiu wniosków, znajdowałam informacje w internecie, pomagałam też w bieżącej pracy sekretariatu – podkreśla.

W lipcu i w sierpniu w urzędzie praktykowało po 31 studentów, natomiast we wrześniu kolejnych 25 osób.

 

Zapraszamy do nas: