Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

REGION

Co z białobrzeskimi jeziorami?

wtorek, 11 października 2016 10:06 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com/umigbiałobrzegi
Weronika Chochoł

Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi podpisał umowę na opracowanie zagospodarowania białobrzeskich jezior. Mieszkańcy zaproszeni są do podzielenia się swoimi pomysłami.

Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi zachęca mieszkańców do włączenia się ze swoimi pomysłami rozwiązań funkcjonalno-technicznych, które wzbogacą projekt.

Opracowanie dokumentacji pod nazwą „Terenowa infrastruktura białobrzeskich jezior” wykona Instytut z Kielc. Założenia projektu przewidują stworzenie wokół białobrzeskiego jeziora wschodniego i zachodniego terenu przeznaczonego do wypoczynku, spacerów i atrakcyjnego wizualnie.

- Chcemy włączyć naszych mieszkańców do wspólnego projektowania tej przestrzeni. Mamy nadzieję, że razem stworzymy ciekawe rozwiązania – mówi burmistrz Adam Bolek i dodaje: - Nie narzucamy mieszkańcom pomysłów:

Projekty zgłaszać można do końca listopada 2016 r. na adres e - mail: , poprzez fan page Urzędu Miasta i Gminy Białobrzegi, listownie lub osobiście zgłaszać do Wydziału Inwestycji Urzędu. Projekt gotowy będzie w marcu 2017 roku.

To nie pierwszy projekt, który przedstawiony został mieszkańcom. W ramach akcji "Miej wpływ na zmiany w mieście" mieszkańcy Białobrzegów brali udział w konsultacjach dotyczących zagospodarowania terenów nadpilickich, projekt parku, loga promocyjnego miasta.