Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

REGION

Patriotyczny rajd po Puszczy Kozienickiej

środa, 19 października 2016 14:52 / Autor:

Harcerze i leśnicy zapraszają na wyjątkowy rajd rowerowy "Szlakiem miejsc pamięci narodowej". Wyprawa odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Rajd rozpocznie się o godz. 11 przed siedzibą Nadleśnictwa Kozienice przy ul. Partyzantów 62 w Pionkach. Uczestnicy przemierzą rowerem ścieżki Puszczy Kozienickiej. Pogłębią swoją wiedzę przede wszystkim o Legionach Polskich, w tym o bitwie pod Anielinem i Laskami. Służyć temu będą stacje na cmentarzach wojennych I wojny światowej. Oczywiście rajdowi towarzyszą też cele turystyczne i przyrodnicze. Co ciekawe rowerzyście nie stworzą jednej kolumny, ale będą docierać do konkretnych miejsc indywidualnie lub w małych grupach. Pomoże im przygotowana przez organizatorów mapa. Na uczestników, którzy w określonym czasie odwiedzą wszystkie punkty i dojadą na metę, czekają nagrody. Każdy otrzyma także ciepły posiłek. 

Rajd organizuje Szczep Drużyn Środowiskowych "Puszcza" Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej i Nadleśnictwo Kozienice w Pionkach. To część projektu "Niepodległość i Patriotyzm", dofinansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 516276187.

Zapraszamy do nas: