Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia:
Dziś jest: 24 października 2020

REGION

Zgłoś swoje propozycje

czwartek, 20 października 2016 14:52 / Autor: Marcin Prejs
fot. UM Opoczno
Marcin Prejs

W okolicach szpitala w Opocznie powstało nowe rondo i dwie ulice. Miasto zachęca mieszkańców, by sami zgłaszali propozycje nazw nowych obiektów. Pomysłów nie brakuje.

Nowe rondo w Opocznie powstało na skrzyżowaniu ulic Biernackiego i Partyzantów. W okolicach szpitala pojawiły się również dwie nowe drogi, a przy nich tak bardzo potrzebne w tej części miasta miejsca parkingowe. – Póki co zarówno rondo, jak i ulice nie mają swoich nazw. Stąd prośba do mieszkańców, by je zaproponowali – mówi Andrzej Śliwka, doradca burmistrza Opoczna.

Jak dodaje, dotychczas zgłoszonych zostało kilka propozycji nazw nowego ronda: Bolesława Wojewódzkiego, Harcerzy, Rotmistrza Henryka Mieroszewskiego oraz Powstańców Styczniowych lub Powstania Styczniowego. Jeśli chodzi o łączniki zgłoszone zostały propozycje: Jana Dziewulskiego i Braci Lange (Józefa i Władysława Lange) lub Jana Dziewulskiego i Władysława Lange.

Propozycje dotyczące nazw ronda oraz dwóch ulic można składać do Rady Miejskiej w Opocznie poprzez Biuro Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego (ul. Staromiejska 6) do 31 października 2016 roku włącznie. Następnie za pośrednictwem formularza ankiety, mieszkańcy będą mogli wyrazić swoją opinię dotyczącą wniosków.

Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Biernackiego i Partyzantów oraz dwóch ulic przy szpitalu kosztowała ponad 1,5 miliona złotych. Połowa środków pochodziła z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Inwestycję Gminy Opoczno wsparł również Powiat Opoczyński.