Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

REGION

Śmiertelne potrącenie

poniedziałek, 24 października 2016 09:53 / Autor:
fot. mw/rpr

Wczoraj po godz. 19 w Bartodziejach w gminie Jastrzębia śmiertelnie potrącony został rowerzysta. 

Z ustaleń policji wynika, że 29-letni kierujący pojazdem marki renault na prostym odcinku drogi, poza terenem zabudowanym potrącił mężczyznę jadącego lewą strona drogi. 58-letni rowerzysta zmarł po przewiezieniu do szpitala. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Jak powiedziała nam Justyna Leszczyńska z radomskiej policji mężczyzna jechał rowerem bez oświetlenia i odblasków poza terenem zabudowanym. - Przypominamy, że pieszy czy rowerzysta, który porusza się po drodze po zmierzchu bez odblasków jest mało widoczny. Kierowca jest w stanie zauważyć taką osobę dopiero z odległości około 30 metrów. Natomiast, jeśli pieszy ma elementy odblaskowe, kierowca widzi go z odległości nawet 150 metrów. Nośmy elementy odblaskowe na rękawach kurtek, przy kieszeniach i na plecach. Ważne jest by odblask był widoczny dla innych użytkowników ruchu drogowego. Nawet najdrobniejszy element odblaskowy smycz do kluczy czy zawieszka sprawia, że jesteśmy lepiej widoczni - przypomina Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

31 sierpnia 2014 roku wszedł w życie przepis zobowiązujący wszystkich niechronionych uczestników ruchu, którzy po zmroku poruszają się poza terenem zabudowanym do posiadania elementów odblaskowych. Policja stara się trafić do świadomości ludzi poprzez apele i akcje społeczne. Wysokość mandatu za nieprzestrzeganie tego obowiązku waha się od 20 do 500 zł.

Zapraszamy do nas: