Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

REGION

Szlachetni z Wierzbicy odwiedzają rodziny

niedziela, 30 października 2016 11:45 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com/SzPWierzbicaiokolice
Weronika Chochoł

Wolontariusze Szlachetnej Paczki rejonu Wierzbica i okolice mają za sobą szkolenia. Teraz poznawać będą historie i potrzeby zgłoszonych do akcji rodzin.

Rejon Wierzbica i okolice bardzo szybko pozyskał wolontariuszy. - Naszym celem było min. 14 osób, a już na początku października nasz rejon miał ponad 20 wolontariuszy. - cieszy się ks. Adam Włodek - lider rejonu Wierzbica.

O pomoc do rejonu Wierzbica zgłosiło się ponad 30 rodzin. Teraz wolontariusze będą zapoznawać się z nimi, poznawać ich pragnienia i potrzeby. Jak podkreśla ks. Adam Włodek, nie jest to łatwe zadanie, jednak poniesione trudy są niewspółmierne do zyskanej satysfakcji:

Po zapoznaniu z rodzinami przychodzi czas poszukiwania darczyńców. Do spotkań między potrzebującymi, a niosącymi pomoc dochodzi bardo rzadko:

Baza rodzin otwarta będzie od 19 listopada. Wtedy to darczyńcy będą mogli poznać historie osób potrzebujących i zdecydować, komu chcą i są w stanie pomóc.

Ks. Adam Włodek - obecnie lider rejonu Wierzbica Szlachetnej Paczki - w ubiegłym roku działał jako wolontariusz. Teraz apeluje do darczyńców: - Warto pomagać!:

Jak przygotować paczkę?

  1. Wybierz rodzinę, wskazując magazyn, do którego chcesz dostarczyć paczkę
  2. Sam lub z rodziną i przyjaciółmi przygotuj paczkę zgodną z listą potrzeb wskazanych przez rodzinę
  3. W dniu finału dostarcz paczkę do wskazanego magazynu.

Dzięki kontaktowi z wolontariuszem otrzymasz relację z doręczenia prezentów.

Zapraszamy do nas: