Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

REGION

Na drogach spokojniej

środa, 02 listopada 2016 09:13 / Autor: Weronika Chochoł
fot. kwp.radom.pl
Weronika Chochoł

1 osoba zginęła, a 46 osób zostało rannych - Policja podsumowuje akcję Znicz 2016.

Policyjna akcja Znicz trwa od piątku 28 października. Wzmożone kontrole prowadzone będą do środy, 2 listopada.

W ciągu pięciu dni, od piątku do wtorku, na drogach garnizonu mazowieckiego doszło do 37 wypadków drogowych, w wyniku których 46 osób zostało rannych, a jedna osoba zginęła.

Do śmiertelnego wypadku doszło we wtorek, 1 listopada w powiecie ostrołęckim. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu hyundai z szynobusem. W wyniku zdarzenia pasażerka auta zginęła, a kierujący został ranny.

Dodatkowo, dzięki kontrolom zatrzymano 88 nietrzeźwych kierowców.

Rok wcześniej, ze względu na kalendarz, akcja "ZNICZ" trwała o dwa dni krócej (od 30 października do 1 listopada 2015). Wówczas statystyka wyglądała następująco: 26 wypadków drogowych, 2 ofiary śmiertelne, 36 rannych, 71 nietrzeźwych kierujących.

- Policyjna akcja "Znicz 2016" trwa jeszcze dziś do późnych godzin, dlatego apelujemy do wszystkich powracających z wyjazdów na groby bliskich, aby stosowali się do obowiązujących przepisów oraz warunków na drodze. Pamiętajmy, że pośpiech nigdy nie jest sprzymierzeńcem w czasie jazdy. - apeluje Alicja Śledziona - rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

W samym Radomiu doszło do 54 kolizji i 6 wypadków drogowych. Policjanci zatrzymali kierowców. którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. W tych dniach funkcjonariusze ujawnili ok. 130 przypadków przekroczenia prędkości przez kierowców, zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 51 km/h oraz 2 za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.