Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

REGION

Energetyczny autobus w regionie

czwartek, 03 listopada 2016 09:45 / Autor: Weronika Chochoł
autobusenergetyczny.pl
Weronika Chochoł

Z ilu butelek składa się Twój polar? Ile litrów wody zaoszczędzisz, gdy naprawisz cieknący kran? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących klimatu poznać będzie można w autobusie energetycznym, który w najbliższych dniach odwiedzi Kozienice, Białobrzegi i Grójec.

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej odnośnie zmian klimatu i przyczyn ich zachodzenia. Odbiorcy mogą również dowiedzieć się, co robić, by tego typu zmianom przeciwdziałać.

Autobus wyposażony jest w modele i makiety, prowadzone są w nim lekcje pokazowe, a eksperci chętnie odpowiadają na pytania. Każde spotkanie przebiega inaczej - to zależy w dużej mierze od tego, jakie pytania mają uczestnicy.

- Pomimo tego, że wzrasta świadomość społeczna dotycząca zmian klimatu, brakuje wiedzy, iż każdy z nas przyczynia się do ich powstawania oraz może podjąć działania, aby im zapobiegać. Zadaniem mobilnego centrum będzie docieranie z programem edukacyjnym bezpośrednio do mieszkańców gmin i podnoszenie świadomości ekologicznej w szerokich grupach społecznych (reprezentanci władz samorządowych, przedsiębiorcy, mieszkańcy gmin). - mówią organizatorzy.

Autobus energetyczny ma odwiedzić w sumie 200 gmin. Eksperci, którzy podróżują autobusem po Polsce tworzą grupę doradczą, która posiada najbardziej aktualną wiedzę na tematy związane ze zmianami klimatu.

W najbliższych dniach autobus energetyczny odwiedzi:

  • Kozienice - 4 listopada, ul. Legionów 4 (Parking – Kryta Pływalnia Delfin), godz. 9:00 - 17:00
  • Białobrzegi - 5 listopada, ul. Rzemieślnicza 21/31 (Szkoła Podstawowa nr 1), godz. 09:00–14:00
  • Grójec - 6 i 7 listopada, Parking przy Placu Wolności, godz. 9:00 - 17:00

Organizatorem kampanii jest Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A., której misją jest upowszechnianie i wdrażanie najlepszych światowych standardów oraz praktyk w zakresie Efektywności Energetycznej i Zrównoważonego Rozwoju.