Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

REGION

Pobił swój rekord

wtorek, 08 listopada 2016 14:47 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Konecki ratownik medyczny Marcin Pytlos nie zwalnia tempa. W ramach tegorocznej edycji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca przeszkolił już 3450 osób. Bezcenne szkolenia będzie prowadził do 30 listopada.

Marcin Pytlos od kilku lat uczy mieszkańców powiatu koneckiego, jak właściwie udzielać pierwszej pomocy. Zapraszają go głównie dyrektorzy szkół, odwiedza także urzędy i instytucje. A wszystko po to, by uświadamiać ludziom, jak ważne jest to, by nie bali się udzielać pierwszej pomocy. Marcin Pytlos dokładnie tłumaczy również, jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową.

Marcin Pytlos od kilku lat uczy głównie młodych ludzi, jak udzielać pierwszej pomocy. Jego rekord to trzy tysiące przeszkolonych osób w ciągu jednego roku. Tegoroczna edycja Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca jest wyjątkowa. Już teraz Marcin Pytlos przeszkolił 3450 osób. Pobił więc swój rekord. Na tym jednak nie koniec. Konecki ratownik medyczny ciągle planuje kolejne szkolenia. Do 30 listopada, kiedy uroczyście zakończy tegoroczną akcję, odbędzie co najmniej jeszcze kilka szkoleń.