Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

REGION

Niechronieni w niebezpieczeństwie

wtorek, 15 listopada 2016 11:46 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Prawie 1300 wykroczeń ujawnili mazowieccy policjanci w ramach działań "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego".

Policjanci zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

Poziom zagrożenia bezpieczeństwa wśród pieszych i kierujących wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. W ciągu jednego dnia policjanci ujawnili 1279 wykroczeń. 843 popełnili kierowcy samochodów, 34 rowerzyści, a 402 piesi. Najczęstsze wykroczenia to: nieustąpienie pierwszeństwa pieszym, jazda wzdłuż przejścia dla pieszych oraz przechodzenie w miejscach niedozwolonych.

- Policyjne działania „NURD” mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym - mówi Rafał Jeżak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Przypomnijmy, że śmiertelność w wypadkach drogowych w Polsce na tle innych państw europejskich jest wyjątkowo wysoka. Na każde 100 wypadków w naszym kraju ginie 12 osób, podczas gdy średnio w krajach UE zaledwie 3 osoby. Towarzyszy temu wysoki odsetek urazów powypadkowych prowadzących do trwałego inwalidztwa.