Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

REGION

Ratowanie ma we krwi

piątek, 18 listopada 2016 15:44 / Autor: Marcin Prejs
fot. Marcin Pytlos
Marcin Prejs

Jeszcze przez dwa tygodnie konecki ratownik medyczny Marcin Pytlos będzie uczył konecczan, jak właściwie powinni udzielać pierwszej pomocy. Ostatnio szkolił młodzież w Miedzierzy. Swoją akcję zakończy 1 grudnia.

Marcin Pytlos w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca 2016 w Powiecie Koneckim przeszkolił już ponad 4,5 tysiąca osób. Ostatnio praktyczne umiejętności na temat udzielania pierwszej pomocy przekazywał uczniom z Gimnazjum w Miedzierzy. Właśnie tu przeprowadzony został finał konkursu wiedzy o BHP „Pracuję i pomagam bezpiecznie w gospodarstwie moich rodziców”. Konkurs zorganizował konecki oddział KRUS-u. Gdy komisja sprawdzała wypełnione przez młodzież testy, konecki ratownik medyczny Marcin Pytlos przeprowadził pokaz udzielania pierwszej pomocy. Pomagali mu wolontariusze z Zespołu Doskonalenia Zawodowego w Końskich. Po krótkim instruktarzu uczestnicy spotkania oraz nauczyciele ćwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową na specjalnie przygotowanych fantomach.

Tegoroczną akcję Marcin Pytlos prowadzi od 18 października. O koneckim ratowniku robi się coraz głośniej nie tylko w powiecie koneckim, ale i w całym województwie. Społecznie przeszkolił już ponad 4,5 tysiąca osób. Swoją tegoroczną akcję Marcin Pytlos chce uroczyście zakończyć i podsumować 1 grudnia.