Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

REGION

Wideorejestratory wyruszają w teren

poniedziałek, 21 listopada 2016 14:13 / Autor: Weronika Chochoł
fot. kwp.radom.pl
Weronika Chochoł

Nie na terenach pojedynczych powiatów,a w czterech subregionach. Radiowozy z wideorejestratorami mogą swobodnie poruszać się na terenie garnizonu mazowieckiego.

- Do tej pory samochody tego typu działały głównie na terenach pojedynczych powiatów, po wprowadzonych zmianach zasięg działania poszczególnych załóg nie jest już ograniczony do granicy powiatu. - informuje Aleksandra Calik z Zespołu Prasowego Mazowieckiej Komendy i dodaje: - Województwo mazowieckie będące w zasięgu działania Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zostało podzielone na 4 subregiony: radomski, płocki, wyszkowski i grójecki. Każdy z nich obejmuje kilka komend miejskich i powiatowych. W ramach subregionów policyjne radiowozy wyposażone w wideorejestratory mogą się swobodnie przemieszczać.

Obecnie na terenie Mazowsza porusza się 22 wideorejestratory. Są to zarówno pojazdy oznakowane, jak i nieoznakowane. Ich podstawowym celem jest skuteczne przeciwdziałanie zagrożeniom na drogach powodowanym przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Radiowozy wyposażone zostały w wideorejestrator, składający się z dwóch niezależnych urządzeń. Dzięki nim funkcjonariusze mogą zmierzyć prędkość pojazdu jadącego z przeciwka oraz w tym samym kierunku, a także w czasie postoju.

Po kilku dniach od wdrożenia projektu patrole RD-VIDEO ujawniły blisko 80 wykroczeń. 50 z nich dotyczyło przekroczenia prędkości. Dzięki systemowi zatrzymano jednego kierowcę, który w drogę wybrał się pod wpływem alkoholu.