Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

REGION

Trwa akcja Andrzejki 2016. Pierwsi zatrzymani

poniedziałek, 28 listopada 2016 13:31 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Od soboty na terenie województwa mazowieckiego trwa akcja "Andrzejki 2016". Policjanci kontroluja kierowców pod kątem trzeźwości i obecności alkoholu w organizmie.

W sobotę na drogach Mazowsza pojawiło się blisko 300 funkcjonariuszy ruchu drogowego wspieranych przez żołnierzy żandarmerii. Policjanci prowadzili zmasowane kontrole kierujących i sprawdzali, czy nie wsiedli "za kółko" po alkoholu i środkach odurzających - Policjanci drogówki nie tylko sprawdzają stan trzeźwości tych, którzy wsiedli "za kółko", ale bacznie przyglądają się przestrzeganiu przez nich przepisów. Kontrolują prędkość z jaką poruszają się samochody oraz ich stan techniczny, zwłaszcza prawidłowość oświetlenia. W wielu powiatach w akcję policjantów ruchu drogowego włączyli się funkcjonariusze służb kryminalnych, którzy swoje czynności kierują na walkę z przestępczością narkotykową - mówi Rafał Jeżak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

W tym roku imieniny Andrzeja przypadają w środku tygodnia, więc większość osób świętowała w weekend. W regionie radomskim policjanci skontrolowali około 1500 kierowców. Działali przede wszystkim na drogach dojazdowych do dyskotek i głównych ulicach miasta. - Radomscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał narkotyki. Podczas kontroli pojazdu marki bmw w miejscowości Maliszów policjanci znaleźli u jednego z pasażerów marihuanę - dodaje Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Policyjna akcja "Andrzejki 2016" potrwa do środy (30 listopada).