Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /REGION/200 drzew do wycięcia

Informacje z regionu

200 drzew do wycięcia

12 sierpień 2016 / Tekst

Ponad 200 drzew, w tym ok. 50 lip, będzie trzeba wyciąć wzdłuż pasa drogi powiatowej Antoniówka-Groszowice-Piotrowice. Tak przynajmniej wynika z dokumentacji projektowej. 

radom.lasy.gov.pl
radom.lasy.gov.pl

Starostwo Powiatowe w Radomiu zwróciło się do wójta gminy Jedlnia-Letnisko o wydanie pozwolenia na wycinkę drzew. Oficjalnej odpowiedzi nie ma, ale wójt Piotr Leśnowolski na swoim blogu poinformował, że będzie ona negatywna. Tymczasem starosta radomski Mirosław Ślifirczyk poinformował, że inwestycja zakłada nie tylko modernizację drogi ale również budowę nowego chodnika na odcinku 1,7 km:

Wójt gminy Jedlni-Letnisko pisze na swoim blogu, że decyzja będzie negatywna. -Rzeczywiście projektant uznał, że te drzewa muszą być usunięte, ale zgodę – decyzję na wycinkę drzew wydaje wójt gminy. W zasadzie decyzję o wydaniu negatywnej decyzji odnośnie wycinki lip podjąłem w momencie złożenia wniosku do UG przez powiat na wycinkę wszystkich drzew w pasie inwestycji. Więc uspokajam mieszkańców: decyzja wójta w sprawie wycinki 59 lip jest w trakcie przygotowania, ale będzie negatywna. Widzę możliwość innych rozwiązań na tym odcinku drogi, które pozwolą te drzewa pozostawić na swoim miejscu. Pozostałe drzewa – szczególnie od cmentarza w stronę Piotrowic nie budzą kontrowersji i są mało wartościowe - czytamy na blogu Piotra Leśnowolskiego.

Przypomnijmy, że inwestorem przebudowy drogi Antoniówka-Groszowice-Piotrowice jest Starostwo Powiatowe w Radomiu, które dostało na ten cel wsparcie w wysokości prawie 1 mln złotych. Zmodernizowany zostanie odcinek drogi o długości 4,2 km w raz z mostem w Piotrowicach. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4