Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: św. Anzelm z Canterbury, biskup i doktor Kościoła
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kamień, Brzustów
Dziś jest: Środa, 21 kwietnia 2021

REGION

Dwa posterunki przywrócone

poniedziałek, 19 grudnia 2016 15:32 / Autor: Weronika Chochoł
fot. mazowiecka.policja.gov.pl
Weronika Chochoł

W Jastrzębi i Zabrodziu odtworzone zostaną posterunki policji. To kolejne przywrócone tego typu jednostki w województwie mazowieckim.

Klucze do posterunku otwieranego w Jastrzębi w zastępstwie kierownika nowo otwartego  posterunku, odebrał Komendant Komisariatu Policji w Jedlińsku kom. Mariusz Szczęsny.

W przywróconym do funkcjonowania posterunku w Jastrzębi służbę pełnić będzie 10 funkcjonariuszy.

Również w poniedziałek, 19 grudnia  przywrócony został Posterunek Policji w Zabrodziu, gdzie od tej pory pracować będzie 7 policjantów. Tutaj, w uroczystości symbolicznego wręczenia kluczy do posterunku udział wziął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Mariusz Błaszczak.

Otwarcie posterunków jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców i samorządów, ale także wynikiem policyjnych analiz. Pomieszczenia, w które od tej pory będą siedzibą funkcjonariuszy zostały wyremontowane i dostosowane do potrzeb Policji. Posterunki Policji w Zabrodziu i Jastrzębi są kolejnymi odtworzonymi w województwie mazowieckim. W tym roku wcześniej reaktywowano jednostki w powiecie ostrołęckim, garwolińskim, siedleckim i węgrowskim.