Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

REGION

Wyjątkowi goście w Urzędzie Marszałkowskim

czwartek, 22 grudnia 2016 07:19 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Tomasz Łachut
Weronika Chochoł

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Radomiu i władze Samorządu Województwa Mazowieckiego spotkali się na wspólnej wigilii.

Wychowankowie SOSW odwiedzili wszystkich marszałków. Rafał Rajkowski - członek zarządu województwa mazowieckiego oprowadził dzieci po urzędzie, opowiedział również o swojej codziennej pracy. Na uczniach największe wrażenie zrobiła wielkość budynku oraz liczba osób, które pracują w Urzędzie Marszałkowskim.

Jak przystało na spotkanie wigilijne, nie zabrakło upominków. Marszałkowie otrzymali od dzieci świąteczne stroiki, a goście obdarowani zostali pluszakami, zegarkami na wodę oraz komiksami. Spotkanie przebiegło w miłej, świątecznej atmosferze.

Pod opieką Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest ok. 200 dzieci niewidomych i słabowidzących, a także osób ze zróżnicowanymi dysfunkcjami w postaci głównie dysfunkcjami umysłowymi. Ośrodek zajmuje się dziećmi od momentu wykrycia wady. W chwili osiągnięcia obowiązku szkolnego, podopieczni ośrodka rozpoczynają naukę w szkole przystosowującej do samodzielnego funkcjonowania.

Podopiecznych ośrodka odwiedziliśmy w Międzynarodowym Dniu Niewidomych, 13 listopada. Wysłuchajcie relacji z naszej wizyty: