Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leonard Murialdo, prezbiter
Dziś jest: 30 marca 2020

REGION

Wigilijny powiat

piątek, 23 grudnia 2016 17:54 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Władze i radni powiatu radomskiego oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Radomiu przełamali się opłatkiem. W spotkaniu wigilijnym powiatu radomskiego udział wzięli również Biskup Radomski Henryk Tomasik i wiceprezydent Radomia Karol Semik.

Po sesji budżetowej powiatu radomskiego przyszła pora na spotkanie opłatkowe. Podczas wigilii w Starostwie Powiatowym w Radomiu starosta Mirosław Ślifirczyk podziękował radnym oraz pracownikom urzędu za całoroczną pracę. Wyraził również nadzieję na piękne Święta Bożego Narodzenia, udanego Sylwestra i owocny nadchodzący rok. Te same nadzieje ma również wiceprezydent Karol Semik, który podczas spotkania zadeklarował chęć współpracy miasta z powiatem radomskim. Głos zabrał również ks. bp Henryk Tomasik życząc spokoju i pokoju zarówno wszystkim obecnym, jak i całej Ojczyźnie. Swoje życzenia wyraził słowami modlitwy św. Franciszka z Asyżu: O Panie, uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju, abym siał miłość tam, gdzie panuje nienawiść; wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda; jedność tam, gdzie panuje zwątpienie.

Tego typu spotkania są okazją do zapominania o kłótniach i różnicach - podkreśla wicestarosta Leszek Margas:

Spotkanie opłatkowe pozwala także na chwilę refleksji - podkreśla radna Teodozja Bień:

Mirosław Ślifirczyk - Starosta Radomski przyznaje się, że w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia jest raczej pomocnikiem, jednak w ostatnich godzinach przygotowań nie będzie próżnował:

Z kolei przewodnicząca Rady Powiatu - Teresa Bartosiewicz już prawie uporała się z przygotowaniami:

O oprawę muzyczną spotkania zadbał zespół Skaryszewiacy:

Zapraszamy do nas: