Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

REGION

Wietrzne szkody w pow. białobrzeskim

wtorek, 27 grudnia 2016 14:07 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Białobrzescy strażacy usuwają straty spowodowane przez podmuchy wiatru. Zgłoszenia napływały już od godz. 6:00 rano.

Do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach wpłynęło 5 zgłoszeń dotyczących drzew. Jak informuje st. kpt. Paweł Pora - oficer prasowy białobrzeskich strażaków - w większości były to drobne, pojedyncze drzewa, nie zabrakło jednak poważniejszych zdarzeń: - Pierwsze z nich miało miejsce w Podlesiu Dużym gdzie w pobliżu przejazdu kolejowego uszkodzone zostały linia i słup energetyczny. Do drugiego z poważniejszych zdarzeń doszło w miejscowości Witaszyn na DK 48. Tam samochód uderzył w leżące na jezdni drzewo. Nikomu nic się nie stało.

Utrudnienia zostały już usunięte.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1. stopnia przed silnym wiatrem. Jak czytamy w komunikacie IMGW: "Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

W całym województwie mazowieckim prognozuje się silny północno-zachodni wiatr o średniej prędkości do 46 km/h. W porywach maksymalnie może osiągnąć nawet do 90-95 km/h.