Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

REGION

Więcej policjantów na Mazowszu

środa, 04 stycznia 2017 14:41 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

66 nowych policjantów zasiliło szeregi garnizonu mazowieckiego. Ślubowanie przyjął zastępca komendanta insp. Marek Świszcz.

Insp. Marek Świszcz, podkreślał jak trudna i odpowiedzialna jest służba w policji. Życzył wszystkim funkcjonariuszom sukcesów zawodowych oraz szybkich awansów. Rodzinom nowych stróżów prawa wytrwałości i zrozumienia dla trudów tego zawodu. Do życzeń komendanta dołączył się także ks. Mirosław Dragiel - kapelan mazowieckich policjantów, który funkcjonariuszom przekazał obrazek wraz z modlitwą Michała Archanioła, patrona polskiej Policji.

Najwyższy wynik podczas rekrutacji zdobyła Katarzyna Puton-Masiewicz, która uzyskała 182 punkty na 220 możliwych. Teraz będzie pełniła służbę w Laboratorium Kryminalistycznym KWP w Radomiu.

Przed nowymi funkcjonariuszami sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po tym czasie, w ramach adaptacji zawodowej, pełnić będą służby patrolowe w praktyce, weryfikując nabytą wcześniej wiedzę. Po odbyciu tego szkolenia wrócą do jednostek terenowych naszego województwa i tam pełnić będą dalszą służbę.

W roku 2017 Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu planuje przyjąć do służby 222 nowych funkcjonariuszy w trybie czterech naborów. - Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi - zachęca Aleksandra Calik z mazowieckiej policji.