Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

REGION

Zbigniew Dziubasik z najwyższym odznaczeniem

środa, 04 stycznia 2017 21:31 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Działacz „Solidarności” z Pionek z najwyższym odznaczeniem. Zbigniew Dziubasik otrzymał tytuł Zasłużony dla NSZZ „Solidarność”.

Zbigniew Dziubasik otrzymał odznaczenie z rąk Piotra Dudy, przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w czasie spotkania opłatkowego. Wraz z nim wyróżnieni zostali trzej inni działacze związkowi. - Dzisiaj w Kielcach z rąk przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotra Dudy otrzymałem najwyższe odznaczenie Solidarności - tytuł "Zasłużony dla NSZZ "Solidarność" Jest to ukoronowanie mojej 36 letniej działalności w Związku – mówił Zbigniew Dziubasik.

Zbigniew Dziubasik urodził się w 1949 roku. Ukończył Pomaturalne Studium Techniczne i przez wiele lat pracował w ZTS „Pronit” w Pionkach. 13 grudnia 1981 roku został internowany w związku z działalnością w „Solidarności”. Z IPN-u otrzymał zaświadczenie o statusie osoby pokrzywdzonej. Od 21 września 1989 r. do 18 września 1995 r. kierował „Solidarnością” w Pionkach. Jest wiceprzewodniczącym Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Ziemia Radomska i członkiem Prawa i Sprawiedliwości.Sprawuje również funkcję prezesa Fundacji „Pomocna dłoń” w Pionkach.