Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

REGION

Noworoczne spotkanie w Opocznie

czwartek, 05 stycznia 2017 22:36 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Biskup Henryk Tomasik wziął udział w spotkaniu świąteczno-noworocznym powiatu opoczyńskiego. Uroczystość była doskonałą okazją nie tylko do integracji i składania sobie życzeń, ale również do podsumowań i przedstawienia planów na przyszłość.

Spotkanie świąteczno-noworoczne powiatu otworzyli: starosta Józef Róg, wicestarosta Marcin Baranowski i przewodnicząca Rady Powiatu Opoczyńskiego Maria Barbara Chomicz. Po powitaniu przybyłych gości przyszedł czas na przedstawienie dokonań i zamierzeń powiatowego samorządu. Starosta opoczyński Józef Róg podkreślił, że 2016 rok był dla powiatu udany. W tym czasie samorząd zrealizował wszystkie swoje plany i zamierzenia.

Ubiegłoroczny budżet powiatu był na poziomie prawie 74 mln zł. Tegoroczny po stronie wydatków zamyka się kwotą 81,7 mln zł, z czego na inwestycje samorząd planuje wydać 23,5 mln zł.

W spotkaniu świąteczno-noworocznym powiatu opoczyńskiego wziął udział biskup radomski Henryk Tomasik. Ordynariusz złożył życzenia wszystkim zebranym, dziękował również za zaangażowanie lokalnych samorządów w organizację Światowych Dni Młodzieży.

Spotkanie przeprowadzone zostało w restauracji Słoneczny Dwór. Wzięli w nim udział samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa, wojska, lokalnego biznesu, szefowie jednostek, służb i inspekcji powiatowych. Wśród gości nie zabrakło także posła Roberta Telusa. W części artystycznej przed publicznością zaprezentowali się krakowscy artyści oraz zespół Koniczynki z gminy Paradyż.