Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

REGION

W MESKO powstało Centrum Innowacji i Wdrożeń

poniedziałek, 09 stycznia 2017 15:47 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

W skarżyskim MESKO oficjalnie rozpoczęło dziś działalność Centrum Innowacji i Wdrożeń Grupy Amunicyjno-Rakietowej. Chodzi o ścisłą współpracę z uczelniami: Politechniką Warszawską, Politechniką Świętokrzyską oraz Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Główną ideą działalności Centrum jest współtworzenie planów rozwoju produktów w zakresie amunicji i rakiet, prowadzenie projektów badawczo-rozwojowych w MESKO, unowocześnienie zaplecza badawczego, utrzymanie kontaktu ze środowiskiem akademickim i naukowym w Polsce, wdrażanie metod aktywnego pozyskiwania kadry B+R. Chodzi również o skuteczniejsze pozyskiwanie funduszy na realizowane projekty. Dziś także powołano grupę sześciu ekspertów Centrum Innowacji i Wdrożeń Grupy Amunicyjno-Rakietowej, wśród nich profesorzy wymienionych uczelni oraz naukowcy PGZ. 
Prezes Mesko Waldemar Skowron

- To jest niezwykle cenna inicjatywa współpraca środowiska naukowego z przemysłem obronnym. Musimy iść ramię w ramię – mówił profesor Jan Szmidt rektor Politechniki Warszawskiej, który jest przewodniczącym rady ekspertów Centrum Innowacji i Wdrożeń Jak dodaje profesor Szmidt spotkania ekspertów mają się odbywać przynajmniej raz w miesiącu. Z kolei Profesor Marek Ilnicki mówi, że trzeba stworzyć nową jakość i zupełnie inne spojrzenie na innowacyjność, dlatego tak ogromne znaczenie ma powołanie Centrum Tadeusz Gajewski dyrektor Centrum 

Jednym z partnerów jest AGH w Krakowie, która od lat współpracuje z MESKO – mówi profesor Mirosław Karbowniczek Podobnie jest w przypadku Politechniki Świętokrzyskiej – podkreśla profesor Zbigniew Koruba prorektor ds badań i współpracy z przemysłem Przypomnijmy firma MESKO S.A. powstała w 1924 roku, głównym zadaniem jest dostarczanie dla Sił Zbrojnych RP oraz innych podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa coraz to nowocześniejszej i wysokiej jakości amunicji i rakiet, poprzez wprowadzanie najnowocześniejszych technologii.