Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

REGION

Oszust w rękach policji

wtorek, 24 stycznia 2017 13:15 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Koneccy policjanci złapali mężczyznę, który oszukał dwóch księży. Podając się za urzędnika, oferował duchownym sprzęt komputerowy. Po zabraniu gotówki znikał jednak bez śladu. Po kilku miesiącach na jego trop trafili funkcjonariusze.

Do oszustw doszło na w czerwcu. Mężczyzna podając się za pracownika starostwa oferował duchownym w ramach wewnętrznego przetargu nieużywany sprzęt komputerowy. Z księdzem spod Końskich umówił się przed koneckim starostwem. Duchowny chciał kupić od rzekomego urzędnika drukarkę. Zapłacił za nią 2,2 tys. zł. Mężczyzna wziął pieniądze od księdza i wszedł do budynku, by przynieść kupiony przez duchownego sprzęt. Jednak ksiądz nie zobaczył już ani sprzedawcy, ani sprzętu. W podobny sposób mężczyzna oszukał w Starachowicach księdza z powiatu starachowickiego. Ten miał kupić od rzekomego urzędnika laptop i drukarkę. Zapłacił za nie 6,6 tys. zł.

Koneccy policjanci sprawą oszusta zajmowali się kilka miesięcy. W końcu wpadli na jego trop. Zaprowadził on funkcjonariuszy do Warszawy. Tam zatrzymali 49-letniego mężczyznę, mieszkańca Mazowsza. Trafił on do aresztu na trzy miesiące. Grozi mu nawet do ośmiu lat więzienia.